Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice
Klienti/pacienti

Jak zajistit pobyt Aktuálně Píšete o nás

Pracovní nabídka

Tipy na výlet

Mikroregion Boskovicko leží v severní části Jihomoravského kraje, na rozmezí Českomoravské vysočiny a Drahanské vrchoviny.

Centrem regionu je město Boskovice, které podle doložených pramenů vzniklo už v polovině 13. století a může se pochlubit mnoha kulturními a architektonickými zajímavostmi. Z historických památek můžeme doporučit boskovickou zříceninu goticko-renesančního hradu, který je v historických pramenech datován k roku 1310. Původní podoba hradu v jeho prvotní slávě je vyobrazena na obrázku.

Dále můžeme doporučit návštěvu boskovické radnice nebo kostela sv. Jakuba staršího, který se v historických pramenech datuje k roku 1493 a také empírový zámek z roku 1826, synagogu maior v židovské čtvrti a původní židovský hřbitov, který se rozkládá ve velmi členitém terénu a patří k největším hřbitovům v ČR. Na hřbitově můžeme nalézt až 2500 náhrobků, nejstarší z r. 1670.

V okolí Boskovic najdete mnoho krásných a atraktivních míst, k nimž patří rybník Suchý, který údajně obsahuje léčivé bahno. Dále Westernové městečko, které poskytne s mnoha atrakcemi zábavu pro celou rodinu. V horkých letních dnech doporučíme návštěvu boskovického aquaparku. V zimě výlet na běžkách.

Boskovicko je místem i pro aktivní odpočinek. Všechny kulturní akce, památky a jakékoli zajímavosti můžete navštívit po turisticky značených cestách a cyklotrasách.

Město i jeho okolí nabízí mnoho kulturních a zábavných akcí:

Každým rokem se v zahradnictví koná výstava, která je zaměřena na balkonové květiny.

Od roku 1994 probíhá v Boskovicích tradiční sraz velorexů. Tato akce je vždy na začátku května.

Kontakty na turistická informační centra v okolí

informační středisko Boskovice, Informační centrum Boskovicko

Adresa:

Masarykovo náměstí 1, 68001 Boskovice

Web: http://www.regionboskovicko.cz

Telefon: 516 488 677

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2018 www.detskelecebny.cz/boskovice/