Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
O nás


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Akce roku 2016

Bylinková zahrádka

VII. Obezita dětí a dospívajících v praxi, „Výživová doporučení“

Dne 25.5. 2016 se uskutečnil v DL Křetín již VII. ročník konference Obezita dětí a dospívajících v praxi, tentokrát na téma „Výživová doporučení“. Konference se zúčastnilo mnoho odborníků z řad zdravotnických profesí i nelékařských oborů. Byli jsme velmi potěšeni přítomností významných osobností, které nemalou mírou přispívají k prevenci obezity dětí a dospívajících. Dozvěděli jsme se od přednášejících mnoho nových a zajímavých informací.

Na začátku I. přednáškového bloku měla proslov ředitelka JDL, MUDr. Kateřina Bednaříková, která všechny přítomné seznámila se změnami, které se za poslední rok v Dětské léčebně Křetín udály, a také o edukačních schůzkách s rodiči, které probíhají vždy na konci každého turnusu. Dále pokračovala Ing. Hana Střítecká, Ph.D. z FVZ UO Hradec Králové, která posluchačům přednesla téma Pochopitelnost a využitelnost výživových doporučení běžným obyvatelstem. Tato přednáška názorně ukázala, jaká je (ne)informovanost většina obyvatel ČR o základních pojmech z výživových doporučení. Následovala přednáška MUDr. Olgy Nádeníčkové, z DL Křetín na téma Lepek ve výživě dětí – ano či ne?, která jasně poukázala na to, že pokud se vyřadí lepek z výživy u zcela zdravých lidí, nepřináší to takové zdravotní benefity, o kterých se v současnosti velmi diskutuje. Poslední, ale neméně důležitou přednášku na konci I. bloku měly Mgr. Veronika Březková z LF Masarykovy univerzity Brno a PhDr. Mgr. Leona Mužíková, Ph.D. z PF Masarykovy univerzity Brno na téma Výživová doporučení a mýty. Tato přednáška dala názorný příklad toho, že je až neskutečné, kolik nejrůznějších mýtů o výživě v dnešní době koluje.

II. blok přednášek zahájila se svým sdělením MUDr. Jana Šťastná, Ph.D. z Pediatrické kliniky LF MU a FN Brno, a téma znělo Stálý boj s větrnými mlýny – vybrané kasuistiky z praxe. V rámci přednášky zazněly dvě protichůdné kasuistiky, a je až s podivem, že ač se oběma protagonistům kasuistik dostalo nejlepší péče, jedna kasuistika vyzněla, oproti té druhé, zcela s negativním koncem. Dále pokračovala se svým sdělením Markéta Bednaříková, DiS., nutriční terapeutka DL Křetín. Přednáška byla na téma Když „Francouzské děti jedí všechno“, aneb lze toho dosáhnout i u českých dětí?, a pojednávala o knize kanadské spisovatelky a pedagožky Karel Le Billonové „Francouzské děti jedí všechno“. Cílem sdělení nebylo to, aby přednášející dávala rady, jak učinit jedlíka z nejedlíka, ale abychom se podívali, jaký přístup volí jinde. Následovala přednáška PhDr. Veroniky Novotné z DL Křetín na téma Význam motivace v léčbě obezity, která informovala přítomné nejen o tom, jakou roli motivace hraje při léčbě obezity, ale také, jak s motivací pracují děti a dospívající v DL Křetín. Celý blok přednášek zakončovali Lucie Gloserová, DiS. a Roman Dočekal z rehabilitačního oddělení z DL Křetín se svým sdělením Motivace při pohybové aktivitě, kteří ukázali, jak motivace dokáže zvýšit zájem o pohybovou aktivitu. Také se mohli účastníci konference podívat na krátké video ze sportovních aktivit dětí a dospívajících v DL Křetín, namotivovaných co k nejlepším výkonům.

Celkem návštěvníci konference měli možnost shlédnout sedm velmi zajímavých přednášek a prezentací firem. Rádi bychom poděkovali všem přednášejícím a účastníkům konference, že se konference zúčastnili a doufáme, že odjížděli do svých blízkých či vzdálených domovů spokojení a obohacení o nové informace a těšíme se na další setkání v roce 2017, kdy se bude v Boskovicích konat společná konference všech zařízení JDL.

 

Zapsala: Markéta Bednaříková, DiS., nutriční terapeutka DL Křetín

 


RECEPT:

Sladké cizrnové kuličky

Sterilovaná cizrna (1 plechovka)
Máslo
Med
Mandlové aroma
Vanilkový cukr (dle chuti)
Ořechy
Čokoláda
100% rostlinný tuk

Cizrnu slijeme a dáme do mísy. Přidáme máslo, med, mandlové aroma a cukr, vypracujeme mírně lepkavé těsto a tvoříme menší kuličky. Rozemeleme ořechy a kuličky v něm obalíme. Rozpustíme tuk a čokoládu. Namáčíme kuličky v čokoládě.

Necháme v lednici ztuhnout.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2020 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti