Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
O nás


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


O nás


Budova dětské léčebny

Dětská léčebna Křetín je na jižní Moravě jedinou léčebnou, která se úspěšně zabývá problémem dětské obezity. Vedle nadváhy se zde také léčí děti s poruchou příjmu potravy (nechutenství, astenie), opakovaně nemocné děti hlavně s dechovými potížemi (opakovaný, dlouhotrvající kašel, chronická rýma, astma ,senná rýma apod.) a děti s poruchou pohybového ústrojí (vadné držení těla, lehčí typ skolióz). Léčebný pobyt je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

Bazén v dětské léčebně

Léčebna leží v malebném koutě Českomoravské vysočiny. Je umístěna v bývalém zámečku, uvnitř moderně zařízeném, uprostřed zámeckého parku z 19. stol. Koncem roku 2015 proběhla rozsáhlá rekonstrukce parku. V úpravách venkovního areálu se bude postupně pokračovat. Díky mlatovým cestám je možné zblízka obdivovat vzácné dřeviny (naučná stezka). Zrenovovaná je i kondiční FIT-trasa. V areálu zahrady se nachází velké hřiště, minigolf, ruské kuželky, trampolína. Pro nejmenší děti jsou zbudovány průlezky, skluzavka a pískoviště. Dětem v teplém počasí slouží otevřený bazén (12m x 6m), který je vyhřívaný, takže se děti koupou od května do října.

Hlavní budova je vybavena kromě nově zařízených pokojů (ke kterým vždy patří vlastní koupelna a WC) posilovnou s moderními stroji a tělocvičnou, vodoléčbou nabízející mořskou lázeň, vířivou koupel, saunu a vaničky na střídavou nožní koupel. Dle indikace lékaře děti společně s fyzioterapeuty absolvují různé procedury (LTV, inhalace, nosní koupel, biolampu, magnetoterapii, laserovou terapii, vyšetření na podoskopu, spirometrii atd.)

Pokoj Pokoj

V areálu parku se nachází ještě vedlejší budova , pavilon Sýpka. Zde jsou prostory mateřské a základní školy a pokoje pro děti s doprovodem. Pokoje jsou 2 – 4 lůžkové, po rekonstrukci na začátku roku 2017 se samostatným sociálním zařízení pro každý pokoj. Jsou vybaveny novým nábytkem.

Pokoj Pokoj

Uprostřed 2. podlaží se nachází hala s herničkou, TV, kuchyňským koutem (rychlovarná konvice, mikrovlnka, pračka a sušička). V obou budovách je Wi-fi.

Na konci roku 2016 bylo naše zařízení akreditováno Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví, byl nám předán Certifikát kvality a bezpečí, který má platnost do listopadu 2019.

V roce 2017 jsme zbudovali pro děti zookoutek. Zde bydlí 4 kozičky a 4 slepice, které děti rády a často navštěvují.

Areál DL Areál DL Areál DL Areál DL

Taktéž jsme do naší zámecké zahrady zakoupili 2 pávy, ti jsou umístěni v altánku pod léčebnou.

Areál DL Areál DL Areál DL

Do budovy jsme dětem pořídili nové kamarády – agamy, děti je samy pojmenovaly na Agy a …. Pravidelně zde probíhá krmení cvrčky, kterému děti rády asistují.

Areál DL Areál DL Areál DL

V roce 2018 jsme dokončili vybudování smyslového chodníku.

Smyslový chodník představuje pro děti velmi zajímavou atrakci. Skládá se z několika úseků, vyložených různými přírodními materiály.

Děti se zde projdou po oblázcích, odštěpcích dřeva, písku, zapuštěných špalících, šiškách a jiných přírodních materiálech, překonávají různé nerovnosti a výškové rozdíly.

Bosým nohám takto dopřávají rozličnou škálu hmatových vjemů. Bosá chůze má stimulační efekt, který působí na akupresurní body, zlepšuje prokrvení končetin, stimuluje imunitu a podporuje vývoj nožní klenby. Chůze po smyslovém chodníku klade nároky na rovnováhu, stimuluje reflexní zóny na ploskách nohou, posiluje svaly nohou a pomáhá dětem vnímat správné postavení nohy. Chůze naboso obnovuje přirozenou funkci nohy, mění postavení prstů, váha se přenáší na přední část nohy, dochází k odlehčení paty a člověk se automaticky napřímí. Chůze bez bot je zdravá a uvolňující.

Areál DL Areál DL Areál DL

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2020 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti