Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
O nás


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu


O nás


Budova dětské léčebny

Dětská léčebna Křetín je na jižní Moravě jedinou léčebnou, která se úspěšně zabývá problémem dětské obezity. Vedle nadváhy se zde také léčí děti s poruchou příjmu potravy (nechutenství, astenie), opakovaně nemocné děti hlavně s dechovými potížemi (opakovaný, dlouhotrvající kašel, chronická rýma, astma ,senná rýma apod.) a děti s poruchou pohybového ústrojí (vadné držení těla, lehčí typ skolióz). Léčebný pobyt je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

Bazén v dětské léčebně

Léčebna leží v malebném koutě Českomoravské vysočiny. Je umístěna v bývalém zámečku, uvnitř moderně zařízeném, uprostřed zámeckého parku z 19. stol. Koncem roku 2015 proběhla rozsáhlá rekonstrukce parku. V úpravách venkovního areálu se bude postupně pokračovat. Díky mlatovým cestám je možné zblízka obdivovat vzácné dřeviny (naučná stezka). Zrenovovaná je i kondiční FIT-trasa. V areálu zahrady se nachází velké hřiště, minigolf, ruské kuželky, trampolína. Pro nejmenší děti jsou zbudovány průlezky, skluzavka a pískoviště. Dětem v teplém počasí slouží otevřený bazén (12m x 6m), který je vyhřívaný, takže se děti koupou od května do října.

Hlavní budova je vybavena kromě nově zařízených pokojů (ke kterým vždy patří vlastní koupelna a WC) posilovnou s moderními stroji a tělocvičnou, vodoléčbou nabízející mořskou lázeň, vířivou koupel, saunu a vaničky na střídavou nožní koupel. Dle indikace lékaře děti společně s fyzioterapeuty absolvují různé procedury (LTV, inhalace, nosní koupel, biolampu, magnetoterapii, laserovou terapii, vyšetření na podoskopu, spirometrii atd.)

V areálu parku se nachází ještě vedlejší budova , pavilon Sýpka. Zde jsou prostory mateřské a základní školy a pokoje pro děti s doprovodem. Pokoje jsou 2 – 4 lůžkové, po rekonstrukci na začátku roku 2017 se samostatným sociálním zařízení pro každý pokoj. Jsou vybaveny novým nábytkem.

Uprostřed 2. podlaží se nachází hala s herničkou, TV, kuchyňským koutem (rychlovarná konvice, mikrovlnka, pračka a sušička). V obou budovách je Wi-fi.

Na konci roku 2016 bylo naše zařízení akreditováno Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví, byl nám předán Certifikát kvality a bezpečí, který má platnost do listopadu 2019.

V roce 2017 jsme zbudovali pro děti zookoutek. Zde bydlí 4 kozičky a 4 slepice, které děti rády a často navštěvují.

Taktéž jsme do naší zámecké zahrady zakoupili 2 pávy, ti jsou umístěni v altánku pod léčebnou.

Do budovy jsme dětem pořídili nové kamarády – agamy, děti je samy pojmenovaly na Agy a …. Pravidelně zde probíhá krmení cvrčky, kterému děti rády asistují.

V roce 2018 jsme dokončili vybudování smyslového chodníku.

Smyslový chodník představuje pro děti velmi zajímavou atrakci. Skládá se z několika úseků, vyložených různými přírodními materiály.

Děti se zde projdou po oblázcích, odštěpcích dřeva, písku, zapuštěných špalících, šiškách a jiných přírodních materiálech, překonávají různé nerovnosti a výškové rozdíly.

Bosým nohám takto dopřávají rozličnou škálu hmatových vjemů. Bosá chůze má stimulační efekt, který působí na akupresurní body, zlepšuje prokrvení končetin, stimuluje imunitu a podporuje vývoj nožní klenby. Chůze po smyslovém chodníku klade nároky na rovnováhu, stimuluje reflexní zóny na ploskách nohou, posiluje svaly nohou a pomáhá dětem vnímat správné postavení nohy. Chůze naboso obnovuje přirozenou funkci nohy, mění postavení prstů, váha se přenáší na přední část nohy, dochází k odlehčení paty a člověk se automaticky napřímí. Chůze bez bot je zdravá a uvolňující.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2019 www.detskelecebny.cz/kretin/