Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Často kladené dotazy

Informace pro rodiče   Ubytování a vybavení   Volný čas   Mateřská škola, Základní škola

Informace pro rodiče    

Pokud to vyžaduje zdravotní stav Vašeho dítěte, může praktický lékař pro děti a dorost Vašemu dítěti při splnění všech zákonných zákonných podmínek vystavit Návrh na umístění dítěte v dětské odborné léčebně (dále jen návrh).

Pokud s dítětem navštěvujete odborného lékaře, např. alergologa, endokrinologa, obezitologa, je vhodné doložit k návrhu jeho doporučení.

Již během vyřizování těchto nezbytných formalit si můžete u nás v léčebně domluvit pobyt dítěte a vybrat si volný termín nástupu - zde. Formulář k vyplnění rezervace zde nebo telefonicky na tel. čísle 516 470 000 nebo 727 969 569.

Pak následuje další krok, kdy je návrh zaslán k posouzení léčebného pobytu reviznímu lékaři Vaší zdravotní pojišťovny. Pokud je pobyt schválen, odesílá zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo do naší léčebny a my Vás obratem informujeme o této skutečnosti prostřednictvím sms nebo e- mailu.

Platnost schváleného návrhu je 6 měsíců od data vystavení návrhu dětským lékařem.

Příklad: Návrh vystaven 7. 2. 2015, dítě musí k nám do léčebny nastoupit do 7. 8.2015, po tomto datu zdravotní pojišťovna již pobyt neuhradí. Je nutné s tím dopředu počítat.

Pokud léčebný pobyt schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny, pobyt je hrazen ze zdravotního pojištění.

Do léčebny přijímáme děti od 2 do 18 let.

Pokud je pobyt schválen, odesílá zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo do naší léčebny a my Vás obratem informujeme o této skutečnosti prostřednictvím sms nebo e- mailu. Pokud u nás nemáte předem zarezervovaný termín, zařadíme Vaše dítě na nejbližší volný termín. Nástupní formuláře s informacemi k pobytu zasíláme e-mailem nebo poštou měsíc před nástupem do léčebny. Seznam věcí na léčebný pobyt najdete v námi zaslané dokumentaci před nástupem dítěte.

Samozřejmě, ošetřující lékař Vašeho dítěte vypíše návrh, musí však doporučit nezbytnost doprovodu dítěte. Vy, jako doprovod, máte pobyt hrazený zdravotní pojišťovnou do šesti let dítěte.

Pokud je dítě starší šesti let, tak můžete přijet také, ale pobyt musíte uhradit sami dle ceníku zde. V tomto případě je výhodou, pokud jste vlastníkem rodinných pasů. Za pobyt zaplatíte pouze polovinu z celkové částky.

Zaregistrujete se přes internet na www.rodinnepasy.cz, po registraci Vám přijde doklad, že jste vlastníkem rodinných pasů, kterým se u nás v léčebně prokážete.

Je to možné. Babička může být vlastníkem senior pasu a má pobyt také s 50% slevou. Stačí se zaregistrovat na www.seniorpasy.cz a postup je stejný jako u rodinných pasů.

Není problém, vycházíme vstříc maminkám i v těchto případech. Dítě do 2 let je na pobytu zdarma – není pacientem Dětské léčebny Křetín, je pouze návštěvou, plně za něj zodpovídá doprovod. Pokud je dítě starší 2 let je pacientem Dětské léčebny Křetín - samoplátce, hradíte částku za ubytování a stravu dle ceníku, vstupní a výstupní vyšetření lékařem, můžete dítěti přikoupit procedury nabízené naší léčebnou.

I v těchto případech nabízíme řešení. Doprovod se může během pobytu vystřídat (matka, otec, babička či jiný rodinný příslušník).

Pracovní neschopnost Vám vystaví lékař přímo u nás v léčebně.

Ano, může. Pobyt doprovodu dětí do šesti let je pojišťovnou hrazen. Ostatní informace jsou v předešlých dotazech.

Je to možné, pokud před nástupem do léčebny nahlásíte, že počítáte s návštěvou. Ubytujeme Vás s dítětem na větším pokoji a vy za pobyt návštěvy zaplatíte poplatek za ubytování a stravu dle našeho ceníku zde.

Návštěvy jsou u nás v léčebně každou neděli od 13.00 hod do 17.00 hod, nevyžadujte návštěvu v jiný den, narušuje to léčebný i výchovný program.

Ne, nejme tábor, ale dětská léčebna. Aby byl účinek léčby efektivní, je třeba, aby dítě bylo na léčebném pobytu nejméně 3 týdny. K ukončení léčby musí mít dítě vážný důvod.

O předčasném ukončení léčby musíme pak ihned informovat Vaši zdravotní pojišťovnu a podat vysvětlení k ukončení.

Dětem není doporučeno mít u sebe během pobytu mobil, notebook, tablet, protože hrozí ztráta či poškození. Děti si za vlastní elektronické přístroje zodpovídají samy. Jsou poučeny, že ztráta či poškození nebude hrazena ze strany Dětské léčebny.

To bohužel nemůže. Pokud si dítě mobil na pobyt vezme, smí ho používat jen ve svém osobním volnu. Po večerce je povoleno ho používat pouze se svolením sloužící sestry.

Pokud dítě hraje na hudební nástroj a přiveze si ho do léčebny s sebou, určitě vymezíme čas na cvičení.

V areálu léčebny máme venkovní vyhřívaný bazén, který je v provozu od jara do podzimu. V zimních měsících jezdíme do krytého bazénu v Boskovicích, který je nově zrekonstruován.

Ano, ale v takovém případě musíte dítěti léčebný pobyt uhradit. Snažíme se vyhovět jak požadavkům samoplátce, tak zejména potřebám kvalitní léčby s ohledem na zdravotní stav dítěte, proto rozsah léčebné péče upravujeme dle aktuálních potřeb. Informace k týdenním pobytům a ceník naleznete zde.

Léčebné procedury jsou indikovány při přijetí dítěte do léčebny lékařkou. Typ a rozsah procedur je podmíněn diagnózou dítěte a jeho zdravotním stavem a je uveden zde.

Ubytování a vybavení    

Vždy budete ubytovaní na samostatném pokoji s dítětem, v případě potřeby i s možností zapůjčení postýlky. Ubytování je na hlavní budově a v pavilonu Sýpka.

Nabízíme 2-4 lůžkové pokoje. Každý pokoj je vybaven televizí, většina pokojů má vlastní ledničku.

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Přístup na internet je bezdrátový.

V pavilonu Sýpka je společenská místnost vybavená televizí, DVD přehrávačem, pračkou, sušičkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, vařičem a nádobím.

Samozřejmě jsou tam k dispozici hračky. Oblíbenou hračku Vašeho dítěte můžete však dovést s sebou.

Na hlavní budově jsou herny, ale ty využívají i děti bez doprovodu.

Ano, maminky mají k dispozici pračku i sušičku, v letních měsících je k dispozici venkovní sušák na prádlo. Dále mají k dispozici žehlicí prkno a žehličku.

Ano, pokud sdělíte před nástupem do léčebny jména dětí, které chtějí být společně na pokoji, určitě Vám rádi vyjdeme vstříc. Neřešte prosím tento problém v den příjmu.

Můžeme děti ubytovat společně na jednom pokoji. Během dne jsou děti v kontaktu.

Parkovat můžete zdarma přímo v areálu Dětské léčebny.

Volný čas    

Vychovatelé zajišťují program i pro maminky, udělají vždy nabídku různého zaměstnání, z kterého si můžete vybrat. Také můžete využít služeb naší rehabilitace.

Děti mají na každý den připraven výchovný program, jsou pořádány různé výlety, karneval, karaoke, táborák, hrajeme desetidenní hru, hledání kešek dle GPS, atd. Volný čas zde

V blízkosti léčebny je kostel sv. Jeronýma církve římskokatolické.

Mateřská škola, Základní škola    

Děti u nás v léčebně navštěvují od 8.00 hod do 12.00 hod MŠ, po snídani předáte děti paní učitelce a po obědě si je vyzvednete. Pokud bude Vaše dítě navštěvovat MŠ, prosím vyplňte vstupní záznam zde.

Na naší škole se žáci učí ve spojených třídách (více ročníků v jedné třídě). S každým žákem je pracováno individuálně podle plánů poskytnutých z kmenové školy. Žáci pracují se svými vlastními učebnicemi a pracovními sešity. Každý žák před nástupem do léčebny obdrží dotazník, do kterého učitelé z kmenové školy zapíší učivo, které má být s žákem během jeho léčebného pobytu probráno. Dotazník lze stáhnout i zde.

Během léčebného pobytu žák navštěvuje školu, ve které pod vedením učitele pokračuje v učivu ze své kmenové školy. Snahou učitelů je, aby žák měl v probíraných předmětech probráno učivo v rozsahu zadaném kmenovou školou a po návratu se plynule zapojil zpět do výuky.

Většinou přípravu do školy zajišťují pedagogové naší školy, po vyučování děti doučují, ale pokud je to nedostačující, tak vymezíme určitý čas během odpoledne na přípravu do školy.

Vaše dcera bude u nás navštěvovat MŠ. Nemusíte mít obavy, ze začátku se malým dětem občas stýská, ale stýská se i dospělým. K těmto dětem přistupujeme individuálně, více se jim věnujeme, jsou stále v kontaktu s paní učitelkou, se zdravotními sestrami, vychovatelkou a velice rychle si zvyknou a potom se vždy stýská více maminkám.

Pokud jste odpověď na Vaši otázku nenašli ve výše uvedených odpovědích, napište nám, rádi Vám odpovíme.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2020 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti