Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Sauna

Jedná se o koupel horkým vzduchem (60 – 90°C) při jeho nízké vlhkosti (10-30%). Teplota v sauně je různá podle výšky pobytu v sauně, nejnižší teplota je při podlaze, nejvyšší u stropu, stupně lavic tak návštěvníkům sauny umožní vybrat si nejvhodnější teplotu. Po fázi ohřívání následuje fáze ochlazení a to buď omýváním, sprchou či koupelí. Celý cyklus se opakuje 2-3x, saunování se zakončí relaxací. Při saunování se na sliznicích zvyšuje hladina Imunoglobulinu A, který zvyšuje odolnost vůči mikrobům. Jeho hladina klesá 7. den po saunování, proto je saunování 1x týdně dostačující.

Pravidelným saunováním se zvyšuje obranyschopnost organismu, snižuje se či zmírňuje výskyt virových onemocnění, zmírňují se či mizí astmatické záchvaty, celkově se zvyšuje odolnost organismu.

Indikace:

Jak probíhá sauna v léčebně?

Po příchodu na proceduru se děti osprchují vlažnou vodou a potom přechází do sauny, která je vyhřátá na 65°C. Děti jsou v sauně 5minut, poté následuje ochlazení formou sprchy a děti se opět vracejí do sauny. Po dalších pěti minutách saunování se děti osprchují a poté odpočívají v zábalu. Děti školka jsou v sauně 2x5min., školáci 3x5min. Pokud jsou děti na pobytu s doprovodem, saunují se rodiče společně s dětmi v rámci zajištění bezpečnosti dětí v sauně. Po saunování je nutné zvýšit pitný režim.

Celková doba procedury je 30min. ( s časem na převlékání), 1x za týden.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2020 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti