Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Vyšetření

Vyšetření dětí fyzioterapeutem

Při pobytu v léčebně jsou děti vyšetřeny fyzioterapeutem. Dětem zkontrolujemezakřivení páteře a držení těla, změříme obvody končetin a trupu, dechovou amplitudu, zaměřujeme se i na vyšetření nohou na podoskopu (plochonoží) a orientačně kontrolujeme zkrácené svaly. Dle indikace lékaře je zařazena spirometrie a na základě vyšetření fyzioterapeutem (zjištění dechové amplitudy) jsou děti vyšetřeny dechovým trenažerem POWERBreatheK4.

Vyšetření na podoskopu

Podoskop je moderní diagnostický přístroj pro diagnostiku ortopedických vad nohou, který využívá polarizovaného světla. Po stoupnutí na desku podoskopu se v zrcadle zobrazí chodidlo a jeho zatížení, lze vyhodnotit i postavení paty a zjistit případné ortopedické vady.

Jak probíhá vyšetření na podoskopu v léčebně?

Děti se postaví na desku podoskopu a fyzioterapeut zhodnotí zobrazený otisk chodidel, postavení kotníků, paty a Achillovy šlachy. Dle potřeby navrhne rodičům léčbu – cvičení, tejpování či pořízení vložek do bot.

Tejpování u ploché nohy

Tejpování (kinesiotaping) u plochonoží využíváme ke korekci postavení nožiček a ke zlepšení propriocepce. Tejpování je vždy potřeba doplnit cvičením a režimovými opatřeními.

Spirometrie

Spirometrie je vyšetření, které hodnotí funkci plic. Pomocí spirometrie je možné určit, jak velké množství vzduchu jsou plíce schopné pojmout nebo jak rychle je vzduch vydechován. Vyšetření provádíme dle indikace lékaře 2x za pobyt.

Při spirometrii měříme:

Vyšetření pomocí trenažeru POWERBreathe K4 a Coach 2

Pokud u dětí zjistíme malou dechovou amplitudu, zařazujeme každodenní cvičení s dechovým trenažerem POWERBreathe. Před zahájením cvičení dětem provedeme vstupní test s elektronickým trenažerem POWERBreathe K4. U dětí sledujeme objem a průtok vzduchu při nádechu a také sílu nádechových svalů, orientačně provedeme vyšetření i s trenažerem Coach 2. Na konci pobytu provedeme výstupní vyšetření a vyhodnotíme účinek terapie.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2020 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti