Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Vyšetření

Vyšetření dětí fyzioterapeutem

Při pobytu v léčebně jsou děti vyšetřeny fyzioterapeutem. Zkontrolujeme dětem zakřivení páteře a držení těla, změříme obvody končetin a trupu, zaměřujeme se i na vyšetření nohou na podoskopu (plochonoží) a orientačně kontrolujeme zkrácené svaly. Dle indikace lékaře je zařazena spirometrie.

Vyšetření na podoskopu

Podoskop je moderní diagnostický přístroj pro diagnostiku ortopedických vad nohou, který využívá polarizovaného světla. Po stoupnutí na desku podoskopu se v zrcadle zobrazí chodidlo, jeho zatížení a případné ortopedické vady.

Jak probíhá vyšetření na podoskopu v léčebně?

Děti se postaví na desku podoskopu a fyzioterapeut zhodnotí zobrazený otisk chodidel. V případě, že je chodidlo ploché, navrhne rodičům léčbu – cvičení, tejpování či pořízení vložek do bot.

Tejpování u ploché nohy

Tejpování (kinesiotaping) se ve sportu a sportovní fyzioterapii využívá již řadu let, a to nejen pro okamžitou úlevu, kterou přináší, ale také pro své korekční účinky. Je to technika lepení barevných pásků na určitou část těla. V naší dětské léčebně využíváme kinesiotape pro zpevnění dětské nožičky v případě zjištěného plochonoží. Nejlepší výsledky máme u dětí ve věku 3 – 6 let.

Spirometrie

Spirometrie je vyšetření, které hodnotí funkci plic. Pomocí spirometrie je možné určit, jak velké množství vzduchu jsou plíce schopné pojmout nebo jak rychle je vzduch vydechován. Vyšetření provádíme dle indikace lékaře 2x za pobyt.

Při spirometrii měříme:

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2019 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti