Mapa stránek   
Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Dětská léčebna Křetín Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu
Informace v QR kódu


Stalo se

Turnus č. 9/2019 – Vloguj! Steamuj! Bloguj!

Tradiční letní turnus, tedy program nabitý zábavou a sportem po celý den. Dopoledne rehabilitační cvičení, potom hra na přání – nejlépe věčně populární vracečka nebo vybíjená, samozřejmě taky bazén, a pravidelná každodenní vycházka, bez té by to snad ani nešlo. K nejoblíbenějším patřila právě ta nejnáročnější – „k javoru“. Abychom poznávali i nové kraje, jednu sobotu jsme si pěší výlet spojili s vyjížďkou vlakem do Březové nad Svitavou, a tam si vyšlápli na dobře utajenou rozhlednu Járy Cimrmana, další sobotu jsme se vypravili do Rudky. Zde se někteří vyřádili na místním koupališti, zbytek výpravy se vydal za kulturou na prohlídku jeskyně Blanických rytířů a do přilehlé zahrady smyslů. Překvapení si pro nás připravily patnáctidenní týmy při klání kreativců, kdy měly za úkol nafotit propagační předměty ke svým oblíbeným filmům, seriálům, hudebním skupinám a knihám. Do tvorby se všichni vydali s nečekaným nasazením a jejich výsledky pak byly skvostné až fantastické!


Turnus č. 8/2019 – Vloguj! Steamuj! Bloguj!

Léto se vším všudy! To znamená hodně sluníčka, koupání, opalování, vyjížděk na kole, běhacích her, spousta nachozených kilometrů po přilehlých kopcích, několik komářích štípnutí, modré prsty od borůvek a samozřejmě nespočet dětských letních lásek – tak jsme si jej představovali, a takový také byl osmý turnus! A to není všechno! V bazéně jsme vyzkoušeli nevšední adrenalinový zážitek „zorbing po křetínsku“ a uzavřeni v plastové kouli jsme dováděli na vodní hladině. Kromě klasického kouzelnického vystoupení, na které jsme zvyklí během celého roku, jsme se mohli přiučit dalším tajným kouzelnickým trikům, protože do léčebny nastoupil na zkušenou sám Mistr kouzelník! A to nejlepší na konec: Cirkus Paciento – skvělý tým úžasných zdravotních klaunů nás bavil, trénoval a rozesmával celý poslední týden.


Turnus č. 7/2019 – Vloguj! Steamuj! Bloguj!

Dobrá parta věčně vysmátých dětí, které nadšeně sportovaly, běhaly, cvičily, posilovaly, soutěžily a samy k tomu ještě vymýšlely, co dál.. tak by se dal shrnout sedmý turnus! Hned první sobotní vycházku na rozhlednu jsme si ztížili, a to plněním výzvy, zda tu těžkou dřevěnou kládu, kterou jsme našli na začátku cesty, přineseme až do cíle? Podařilo se! Další sobotu skupinka pořádných nadšenců vyrazila na cyklovýlet do Boskovic, a ačkoliv bylo horko a nohy už je pořádně bolely, nikdo nenaříkal a nedal na sobě znát vyčerpání, a všichni tuto náročnou cestu zvládli. Odpoledne jsme střídali všemožné aktivity – fotbal, florbal, badminton, přehazku, tenis, vodní aerobik a doplnili je kreativními úkoly a tvořivými nápady, například o nejoriginálnější selfíčka, citátový běh, sliding game a dalšími netradičními hrami zadávanými v rámci patnáctidenní hry. A protože v létě je potřeba se svlažit, pár zdatných jedinců si vystavělo v parku na potoce velkolepé vodní dílo. Ve volných chvílích jsme hráli staré dobré Městečko Palermo a k večerům neodmyslitelně patřila nejoblíbenější hru turnusu – schovávaná.


Turnus č. 6/2019 – Spiderman vs. Spidervepř

V tomto turnuse jsme konečně přivítali léto a naplno odstartovali koupací sezónu. Prvního června jsme oslavili svátek dětí a uspořádali si skvělý Dětský den, za asistence a pomoci starších dětí se soutěžilo, hrálo, běhalo, skákalo a dovádělo celé dopoledne. Každou sobotu jsme vyrazili na větší výšlap, k tradiční rozhledně na Zelenkově kopci, Jeskyním blanických rytířů a jednoznačně nejoblíbenější vycházce do Letovic, jsme tentokrát přidali Olešnici a její Muzeum strašidel. Vyráželi jsme na cyklo-vyjížďky do okolí, hráli vybíjenou, přehazku, vracečku, fotbal, florbal a další super hry. V posilovně jsme „hejbli kostrou“ a dřeli a makali na zpevnění svých těl. Při odjezdu domů to vše bylo znát – výrazný úbytek kilogramů a centimetrů, pevnější a krásnější těla, spokojeni sami se sebou a hlavně odhodláni nepolevit, pokračovat a vydržet dál v započatém úsilí!


Turnus č. 5/2019 – Designéři z Footshopu

Pátý turnus odstartovaly Velikonoce, takže hned první víkend patřil velikonočním zvykům a tradicím – pletení pomlázek z vrbového proutí, barvení a zdobení kraslic a samozřejmě pak šlehací koledě na Velikonoční pondělí. Přitom jsme nezapomněli pečovat ani o svoji fyzickou stránku, sportovali jsme, posilovali, testovali, v jaké jsme v kondici, chodili na výšlapy a hráli hry známé i ty, na které ještě dlouho nezapomeneme – Sliding Game vážně pobavila! Jak název turnusu napovídá, jeden den jsme se převtělili do uměleckých návrhářů a vydesignovali si své vlastní tenisky- byly úžasné! Kreativitou jsme nešetřili a na přání dětí jsme se nakonec pustli i do výroby „noční můry všech dospělých“ – vlastního slizu.


Turnus č. 4/2019 – VIDA! Chytrému napověz..

Duben, ještě tam budem.. pro nás tedy neplatilo. Naopak, vyrazili jsme ven a věnovali se všem sportovním hrám, na které jsme si vzpomněli a které nás stále bavily – nesmrtelná vracečka, vybíjená, přehazka, a k tomu nadšení dětí, že se konečně po létech snažení naučily míč chytat i házet. Po parku jsme trénovali trailový běh, cyklo-nadšenci vyráželi na výlety na kole, v tělocvičně pak kruháč, bosu, tabata, kardio a další výživná cvičení. Zapálili jsme poprvé v tomto roce táborák a špekáčky vskutku chutnaly báječně. Kromě sportu jsme se občas ponořili také do výtvarného tvoření a svými výtvory pak vyzdobili léčebnu do jarního. Turnus jsme zakončili výletem do skvělého a oblíbeného brněnského parku BRuNO family.


Turnus č. 3/2019 – Emoji Adventures

Během třetího turnusu jsme přivítali už téměř jarní dny, kdy nás ozářily nejen první sluneční paprsky, ale nasáli jsme také tolik potřebnou pozitivní náladu a energii. Výšlapy na kopce „Bůček“ a „Javor“ jsme tak zdolávali několikrát týdně, vždy s veselou myslí, a ještě jsme přitom zvládli plnit zapeklité úkoly. Mozkové závity, fyzickou zdatnost, pohybovou koordinaci, a hlavně týmového ducha jsme potrénovali také při patnáctidenní hře, kdy spolu zápolily týmy Švihlovců a Army. Nemohl chybět ani všemi milovaný airsoft. Poslední víkend nás navštívila paní dobrovolnice z humanitární organizace Mary’s Meals a poutavě nás poinformovala o činnosti, kterou tato organizace pomáhá dětem v nejchudších zemích světa během školní docházky. Mnohé z nás to tak namotivovalo, že jsme se rozhodli pomáhat dál!


Turnus č. 2/2019 – ArcticAirsoftWars

Také v tomto turnuse jsme si užívali zimy a radovali se z dalších přívalů sněhu. Sáňkování, bobování a další hry ve sněhu byly na denním programu. V neděli přišel i kouzelník, další neděli zavítalo 3D kino, nemohl chybět ani námi všemi milovaný karneval! Ručičky nezahálely – opět jsme modelovali, malovali na skleničky, některé maminky se naučily a potom téměř nepřetržitě pletly úžasné košíčky z novinových ruliček. Jakmile se trochu vyčasilo a my jsme začali podnikat vycházky po okolí, objevili jsme v našem zoo-koutku dva nové přírůstky – jedno světlé a jedno tmavé kůzlátko.


Turnus č. 1/2019 – Zimní olympiáda s Annou a Elsou

První turnus byl mimořádný a speciální, protože byl určený pouze pro děti s doprovodem. Díky obřím přívalům sněhu jsme si hojně užívali všech zimních radovánek – sáňkování, bobování, koulování, stavění sněhuláků a někteří i lyžování ve ski-areálu v nedaleké Olešnici. Kromě toho, že jsme jako obvykle malovali, modelovali a zdobili skleničky, jsme si jedno sobotní odpoledne uspořádali workshop zdravého vaření a upekli si výborný vícezrnný chlebík s pomazánkou z avokáda a čerstvými bylinkami. A aby nebylo málo z nabídky zdravého životního stylu, další sobota patřila kondičnímu cvičení – Moveit! – zájemci měli připravené cvičení šité přímo na míru. Děti si užily skvělou zábavu na výletě v zábavním parku BRuNOfamily.


O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2019 www.detskelecebny.cz/kretin/ Prohlášení o přístupnosti