Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna Křetín
Klienti/pacienti


Konference


Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o nás
Odkazy

České děti přibírají - ZDRAVÁ GENERACE
Informace v QR kódu


Stalo se

Turnus č. 6/2019 – Spiderman vs. Spidervepř

V tomto turnuse jsme konečně přivítali léto a naplno odstartovali koupací sezónu. Prvního června jsme oslavili svátek dětí a uspořádali si skvělý Dětský den, za asistence a pomoci starších dětí se soutěžilo, hrálo, běhalo, skákalo a dovádělo celé dopoledne. Každou sobotu jsme vyrazili na větší výšlap, k tradiční rozhledně na Zelenkově kopci, Jeskyním blanických rytířů a jednoznačně nejoblíbenější vycházce do Letovic, jsme tentokrát přidali Olešnici a její Muzeum strašidel. Vyráželi jsme na cyklo-vyjížďky do okolí, hráli vybíjenou, přehazku, vracečku, fotbal, florbal a další super hry. V posilovně jsme „hejbli kostrou“ a dřeli a makali na zpevnění svých těl. Při odjezdu domů to vše bylo znát – výrazný úbytek kilogramů a centimetrů, pevnější a krásnější těla, spokojeni sami se sebou a hlavně odhodláni nepolevit, pokračovat a vydržet dál v započatém úsilí!


Turnus č. 5/2019 – Designéři z Footshopu

Pátý turnus odstartovaly Velikonoce, takže hned první víkend patřil velikonočním zvykům a tradicím – pletení pomlázek z vrbového proutí, barvení a zdobení kraslic a samozřejmě pak šlehací koledě na Velikonoční pondělí. Přitom jsme nezapomněli pečovat ani o svoji fyzickou stránku, sportovali jsme, posilovali, testovali, v jaké jsme v kondici, chodili na výšlapy a hráli hry známé i ty, na které ještě dlouho nezapomeneme – Sliding Game vážně pobavila! Jak název turnusu napovídá, jeden den jsme se převtělili do uměleckých návrhářů a vydesignovali si své vlastní tenisky- byly úžasné! Kreativitou jsme nešetřili a na přání dětí jsme se nakonec pustli i do výroby „noční můry všech dospělých“ – vlastního slizu.


Turnus č. 4/2019 – VIDA! Chytrému napověz..

Duben, ještě tam budem.. pro nás tedy neplatilo. Naopak, vyrazili jsme ven a věnovali se všem sportovním hrám, na které jsme si vzpomněli a které nás stále bavily – nesmrtelná vracečka, vybíjená, přehazka, a k tomu nadšení dětí, že se konečně po létech snažení naučily míč chytat i házet. Po parku jsme trénovali trailový běh, cyklo-nadšenci vyráželi na výlety na kole, v tělocvičně pak kruháč, bosu, tabata, kardio a další výživná cvičení. Zapálili jsme poprvé v tomto roce táborák a špekáčky vskutku chutnaly báječně. Kromě sportu jsme se občas ponořili také do výtvarného tvoření a svými výtvory pak vyzdobili léčebnu do jarního. Turnus jsme zakončili výletem do skvělého a oblíbeného brněnského parku BRuNO family.


Turnus č. 3/2019 – Emoji Adventures

Během třetího turnusu jsme přivítali už téměř jarní dny, kdy nás ozářily nejen první sluneční paprsky, ale nasáli jsme také tolik potřebnou pozitivní náladu a energii. Výšlapy na kopce „Bůček“ a „Javor“ jsme tak zdolávali několikrát týdně, vždy s veselou myslí, a ještě jsme přitom zvládli plnit zapeklité úkoly. Mozkové závity, fyzickou zdatnost, pohybovou koordinaci, a hlavně týmového ducha jsme potrénovali také při patnáctidenní hře, kdy spolu zápolily týmy Švihlovců a Army. Nemohl chybět ani všemi milovaný airsoft. Poslední víkend nás navštívila paní dobrovolnice z humanitární organizace Mary’s Meals a poutavě nás poinformovala o činnosti, kterou tato organizace pomáhá dětem v nejchudších zemích světa během školní docházky. Mnohé z nás to tak namotivovalo, že jsme se rozhodli pomáhat dál!


Turnus č. 2/2019 – ArcticAirsoftWars

Také v tomto turnuse jsme si užívali zimy a radovali se z dalších přívalů sněhu. Sáňkování, bobování a další hry ve sněhu byly na denním programu. V neděli přišel i kouzelník, další neděli zavítalo 3D kino, nemohl chybět ani námi všemi milovaný karneval! Ručičky nezahálely – opět jsme modelovali, malovali na skleničky, některé maminky se naučily a potom téměř nepřetržitě pletly úžasné košíčky z novinových ruliček. Jakmile se trochu vyčasilo a my jsme začali podnikat vycházky po okolí, objevili jsme v našem zoo-koutku dva nové přírůstky – jedno světlé a jedno tmavé kůzlátko.


Turnus č. 1/2019 – Zimní olympiáda s Annou a Elsou

První turnus byl mimořádný a speciální, protože byl určený pouze pro děti s doprovodem. Díky obřím přívalům sněhu jsme si hojně užívali všech zimních radovánek – sáňkování, bobování, koulování, stavění sněhuláků a někteří i lyžování ve ski-areálu v nedaleké Olešnici. Kromě toho, že jsme jako obvykle malovali, modelovali a zdobili skleničky, jsme si jedno sobotní odpoledne uspořádali workshop zdravého vaření a upekli si výborný vícezrnný chlebík s pomazánkou z avokáda a čerstvými bylinkami. A aby nebylo málo z nabídky zdravého životního stylu, další sobota patřila kondičnímu cvičení – Moveit! – zájemci měli připravené cvičení šité přímo na míru. Děti si užily skvělou zábavu na výletě v zábavním parku BRuNOfamily.


O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2011 - 2019 www.detskelecebny.cz/kretin/