Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice
Klienti/pacienti

Jak zajistit pobyt Aktuálně Píšete o nás


QR kód


Často kladené dotazy

Dětská obrna - POLIOMYELITIS - těžké, horečnaté infekční onemocnění, je u nás skutečně vymýcena. Nynější populace je proti tomuto onemocnění pravidelně očkována. Dětská MOZKOVÁ obrna (DMO) je jiné onemocnění, vznikající na podkladě poškození motorických buněk mozku z různých příčin před, při a brzy po porodu dítěte.

U dětí hospitalizovaných bez doprovodu je pobyt v průměru 1-3 měsíce, děti s rodinným příslušníkem na zácvikovém pobytu jsou hospitalizovány 28 dní. Pobyt je vhodné opakovat.

Pobyty jsou v indikovaných případech hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Hospitalizovány jsou zpravidla děti do 12 let.

Lze zjistit některé vady pohybového aparátu pomocí ultrazvuku. Například rozštěp páteře.

Nechala bych Vašeho syna vyšetřit neurologem nebo rehabilitačním lékařem. Pokud všechny polohové reakce při základním testování pohybové aktivity budou v normálu, není třeba Vojtovo cvičení.

Každé dítě je individuum s jiným genetickým základem, a proto existují jak "lenivější" holčičky, tak chlapci a naopak. Vada pohybového aparátu se může projevit v různém věku, od novorozeneckého až zhruba do 1 roku, kdy dítě zpravidla začíná samo chodit. Záleží na diagnóze.

Pokud se dítě v 8. měsíci samo postaví a začíná samo chodit, je vše v pořádku.

V době tělesného vývoje a dospívání je nadměrná zátěž a malý příjem stravy jednou z možností zpomalení nebo zastavení růstu.

1. DMO není dědičná
2. Vojtova metoda je vysoce specializovanou a cílenou metodou při motorickém postižení. Preventivně ji nelze použít.

Se stejnou podstatou a stejným specifickým zaměřením- NENÍ.

Většinou se nožičky do X spraví samy. Bylo by ale vhodné se poradit s ortopedem, pokud toto zakřivení je výrazné.

V našem zařízení jsou ambulantně léčeny děti od narození, hospitalizovány jsou od 1 roku.

Na přednáškách profesora Vojty jsem slyšela o využití jeho metody i v případech po mozkové mrtvici. Zkušenosti s tímto ale sama nemám.

Pokud zlomená klíční kost srostla bez patologických následků, cvičení není potřeba. Pokud trpí pohybová aktivita ručičky a paže na straně zlomeniny, je nutno navštívit rehabilitačního lékaře a cvičit.

Pokud přetrvává vratká chůze, palečky jsou vbočeny dovnitř, byla by vhodná kontrola rehabilitačním lékařem nebo ortopedem, kontrola na podoskopu, cvičení, eventuelně ortopedická obuv nebo vložky.

Vojtova metoda v indikovaných případech a dobře zacvičená nemůže dítěti ublížit.

Hipoterapie, jako rehabilitační metoda, je vhodná od 3 roků.

Indikované užití Vojtovy metody není omezeno věkem.

Zaťatá pěst signalizuje nesprávnou odpověď na cílenou motorickou aktivitu v určité poloze. Chlapeček by měl být vyšetřen neurologem a dále pokračovat ve cvičení.

Pohybové poruchy nebývají vázány na pohlaví.

Veškeré léčení u nás není hrazeno pojišťovnou, používáme i metody, které nejsou z veřejného pojištění hrazeny. Nahlédněte prosím do ceníku komerčních procedur.

Ambulantní rehabilitace je prováděla po dobu, která je nutná ke zlepšení stavu dítěte. Co se týká pobytů, pak dětí hospitalizovaných bez doprovodu je pobyt v průměru 1-3 měsíce, děti s rodinným příslušníkem na zácvikovém pobytu jsou hospitalizovány 28 dní. Pobyt je vhodné opakovat.

V případě, který uvádíte, raději vodit dítě za obě ručičky, které bude mít dítě zvednuté do úrovně ramének nebo pod nimi, nebo vedením děťátka rukama přiloženýma v pase. Asymetrie, kterou popisujete, by neměla být.

Jde o to, jak Vaše dcerka sama nesedí. Zda se do sedu nedostane, protože rovnou vstane a obchází, nebo při pasivním posazení neudrží rovnováhu a hned padá. Podle cíleného vyšetření (rehabilitační, neurologické), pak lze eventuálně zahájit Vojtovu rehabilitaci.

Kapacita Dětské léčebny pohybových poruch Boskovice je 30 lůžek. Máme pouze předškolní zařízení, Speciální mateřskou školu.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019 www.detskelecebny.cz/boskovice/ Prohlášení o přístupnosti