Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice
Klienti/pacienti

Jak zajistit pobyt Aktuálně Píšete o nás


QR kód


Tipy na výlet

Mikroregion Boskovicko leží v severní části Jihomoravského kraje, na rozmezí Českomoravské vysočiny a Drahanské vrchoviny.

Centrem regionu je město Boskovice, které podle doložených pramenů vzniklo už v polovině 13. století a může se pochlubit mnoha kulturními a architektonickými zajímavostmi. Z historických památek můžeme doporučit boskovickou zříceninu goticko-renesančního hradu, který je v historických pramenech datován k roku 1310. Původní podoba hradu v jeho prvotní slávě je vyobrazena na obrázku.

Dále můžeme doporučit návštěvu boskovické radnice nebo kostela sv. Jakuba staršího, který se v historických pramenech datuje k roku 1493 a také empírový zámek z roku 1826, synagogu maior v židovské čtvrti a původní židovský hřbitov, který se rozkládá ve velmi členitém terénu a patří k největším hřbitovům v ČR. Na hřbitově můžeme nalézt až 2500 náhrobků, nejstarší z r. 1670.

V okolí Boskovic najdete mnoho krásných a atraktivních míst, k nimž patří rybník Suchý, který údajně obsahuje léčivé bahno. Dále Westernové městečko, které poskytne s mnoha atrakcemi zábavu pro celou rodinu. V horkých letních dnech doporučíme návštěvu boskovického aquaparku. V zimě výlet na běžkách.

Boskovicko je místem i pro aktivní odpočinek. Všechny kulturní akce, památky a jakékoli zajímavosti můžete navštívit po turisticky značených cestách a cyklotrasách.

Město i jeho okolí nabízí mnoho kulturních a zábavných akcí:

Každým rokem se v zahradnictví koná výstava, která je zaměřena na balkonové květiny.

Od roku 1994 probíhá v Boskovicích tradiční sraz velorexů. Tato akce je vždy na začátku května.

Kontakty na turistická informační centra v okolí

informační středisko Boskovice, Informační centrum Boskovicko

Adresa:

Masarykovo náměstí 1, 68001 Boskovice

Web: http://www.regionboskovicko.cz

Telefon: 516 488 677

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Různé

Interní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019 www.detskelecebny.cz/boskovice/ Prohlášení o přístupnosti